15. kapitola

30. prosince 2016 v 15:46 | S. |  Žít

" No joooo.." protáhnu otráveně a znovu se zakousnu do tortilly s kuřecím masem a zeleninou. "Nechceš tam toho dát ještě víc, omg?" obořím se na Blacka, který vykydnul do tortilly hromadu dresingu, takže tortilla byla rozmáčená skrz naskrz a já každou chvíli čekala, kdy všechno vyletí zpátky do talíře.

" Sklapni a jez Martinsnová, aby ses nám pak pěkně kutálela. " pobídne mě energicky a spokojeně se zaculí, když se po něm skepticky podívám a položím tortillu.
" Už si od tebe nic nevezmu, chceš mě nechat chcípnout na obezitu, ne mi pomoct . " obviním ho a zakroutím hlavou, když se nevyhnu přísnému pohledu a drcnutí do boku." Sežer to, dělej. " zkusí to znovu a hlavou zběsile kýve směrem k blivajzu na talíři vždycky, když se po něm podívám.

" Já nechci, budu tlustá!" bráním se a zakousnu se do jablka. " Nemůžu ti lichotit, někdo by to slyšel " šeptne mým směrem a bezbranně rozhodí ruce, když šokovaně vykulím oči, jestli si nedělá srandu.

" A stouplo by ti to do hlavy. " poučí mě a znovu mě šťouchne do boku.

" NECH MĚ!" vykřiknu podrážděně s jablkem v puse, už cejtim, jak mi pomalu začínaj týct sliny, takže musím co nejrychleji ukousnout kus, abych ho mohla sníst, že jo, jenže -

" OMF!" šišlám, když vystřelí ČÍSI ruka a snaží se mi vyrvat jablko z pusy.
" Jfi normální?!" zkouším to nejdřív, chytnu mu ruku a druhou se snažím držet si jablko u pusy, aby to neskončilo někde, kde nechceme, že jo.

" Nebudeš žrát tadyty hnusy, dáš si pořádný jídlo! Pusť!" šeptá agresivně a falešně se usměje na těch pár odvážlivců, kteří se na nás v síni podívají.
" Klasická ženská. Pořád se jí něco nelíbí " prohodí s rádoby smíchem na nějakýho kluka a já si jen tak tak uvědomuju, že mi už teče slina po bradě, což znamená, že -

" Seš nechutná, slintáš, tak to pusť a dej si tu tortillu!" poučuje mě a ještě víc přidá na síle, idiot jeden, kdyby chytnul to jablko trochu jinak, mám šanci skousnout a tohohle všeho se ušetřit.

Odmítám.

Nebudu to pouštět prostě, jeho chyba, žejo

Holkám se neodmlouvá!

" NOTAK!" křikne už naštvaně, vykulí oči, chytne mi jednou rukou bradu a zatáhne tak, že -

" AUU!" vykřiknu bolestně a chytnu si nos. Jak se snažil silou a nečekal, že mi jablko vyrve, dal mi zpětně ránu do nosu, takže jsem cítila, jak se mi spustila rýma, nebo -

" To není rýma, to je krev! KREV!" zařvu šokovaně, chytnu si nos a s vykulenýma očima sleduju, jak se Black zarazil, otřel si ruku od slintů do kalhot a přiblble se usmál.

" Ouuuuuch. " vydechnul konečně a povytáhnul obočí v bolestným výrazu.

" Kdyby jsi jedla tortillu, tak - "

" Já ti seru na tortillu, burane!" křiknu naštvaně, chytnu jablko a vší silou ho hodím na něj, až se mu odrazilo od hlavy, kterou si nestihnul krýt.

" Ty to zase přeháníš!" vyštěkne se zdvyženým prstem, jak když kárá malý dítě a vezme mi z talíře tortillu, dresing mu teče po rukou, ale dělá jakoby nic.

" Na, dej si . " pobídne mě a já jen vykulím oči a mám chuť - " já ti tu tortillu někam narvu, Blacku, jestli mi jí ještě jednou nabídneš. A dej mi cigaretu, když jsi mě už zmrzačil, dlužíš mi to!" vyštěknu na něj, ani se nezeptám, rychle mu sáhnu do kapsy, vytáhnu krabičku a vezmu si rovnou dvě.

" Ta druhá není pro mě. " vysvětlím jakoby nic, strčím si každou za ucho a vykráčím ze síně.

" Hlupák!" šeptnu si a když už jsem sama, pobaveně zakroutím hlavou a začnu se smát.

………………………………………………………………………………………………………

" Remusi, dáš si se mnou cigaretu, protože mě miluješ?" zeptám se nevinně Lupina, který seděl v knihovně a něco si četl. Pobaveně zvednul hlavu a uchechtnul se.

" Ty nejsou tvoje, že ne?" zeptá se kousne se do rtu, když chvíli mlčím a jen provinile přimhouřím oči.

" Je to kompenzace za to, že mi Black skoro vymlátil mozek z hlavy, když se mi snažil vzít jablko. " vysvětluju pomateně a sleduju strop.

" To je přeci jedno, jen že nejsem sobec a myslím taky na tebe, neměl by ses učit, leze to na mozek. Doslova. A já potřebuju vyvenčit svoje imaginární jednorožčí imperium, takžé..jo, šel bys se mnou jako správný gentleman, prosím?" vysoukám ze sebe a zasměju se, když si uvědomím, že rudnu pod jeho pobaveným pohledem. Na pár vteřin se podívá do země, ještě víc se usměje a medové oči se na mě zaměří, nelze si nevšimnout těch jiskřiček v nich.

" S radostí, Emo. "

" Kam půjdeme?" zeptá se, když vylezeme na školní pozemky a já jen protočím oči, protože " to je přece jasný, jako vždycky na kámen, kdy můj zadek zabere podstatně víc místa, než ten tvůj. " ušklíbnu se a jako malá holka se s houpavým, skoro tančícím krokem vydám před něj a prohlížím si oblohu.
Jestli chcete zaujmout, chovejte se jako roztomilý retardi.

Věřte mi." Remusi, myslíš si, že má Blacku tu holku o který mi říkal James?" zeptám se a Lupin se podrbe za uchem.

" Příjemný?" zazubím se, když ho začnu sama škrábat za uchem a on se zaculí.

" Tohle se dělá prasatům. " vysvětlím jakoby nic a rozesměju se, když se po mně zaraženě podívá a zakroutí pobaveně hlavou.

" Myslím si, že ne. Jsem přesvědčený, že ne. " vydechne po chvíli a dodá - " James je sice jeho nejlepší přítel, nicméně jeho sociální cítění je trošku..není. Spíš není, než je. " zasměje se a pokračuje " je pravda, že Sirius si něco sepisuje, ale nevím co. Jen pochybuju, že je to kvůli nějaký holce. Spíš jde o to, že doma to nemá nejlepší, jeho bratr mu to dává dost sežrat a tak, protože to nechce filtrovat mezi ostatní, tak si to prostě píše pro sebe. " vydechne a po očku se po mně podívá.

" Ulevilo se ti?"

" Jo...asi." usměju se slabě a na pár vteřin složím hlavu do dlaní.

" Black...eh..neví co cítí. " řeknu po chvíli a nemám ani odvahu se na Remuse podívat a tak místo toho sleduju svoje ruce, který si nervózně mnu.

" Je to poznat, políbili jsme se a...bylo to na jednu stranu krásný..ne..super. Spíš super, krásný to zní až moc citlivě.." uchechtnu se posmutněle, oblíznu si rty a znovu se zhluboka nadechu, abych sebrala odvahu a pokračovala v tom, čeho se tak bojím, protože - " nicméně, cítila jsem z něj...jasně, něco cítí, ale..bolí ho to? Nevím, jestli si to nenakecávám, ale prostě..ve velký většině je sex a polibky a tohle všechno, ty pocity při tom, odrazem vztahu. A I když jsem věděla, že ..on je pro mě asi to nejepší, vím, že..by to ve vztahu opravdu klapalo, hodíme se k sobě...tak u něj to tak není. Jak kdyby se do toho tlačil, nebo nevím, prostě od tý doby se šikanujeme jako vždycky, je vidět, že jako chce mi být nějak nablízku, ale nemiluje mě. " chvilinka ticha. " Ale je pěkně debilní, že to říkám až tobě, myslím si to dýl, nicméně jsem neměla ani odvahu si to tolik připustit. "

" Tichošlápek je člověk, kterej se bojí si pouštět lidi k tělu, proto je tak žádanej. Je nedostupnej. Ale...myslím si, že je s tebou nějakým způsobem šťastnej, jasně, že si zachovává určitou společenskou masku, ale..je s tebou svobodnej. Buď v klidu. " odpoví po chvíli rozmýšlení a slabě se pousměje, zatímco se dívá do země.

" Jasně, o čem by to bylo, kdyby lidé nebyli tím, čím ve skutečnosti jsou.." vydechnu a zkoumavě ho sleduju.

" Zatancujeme si ? " navrhnu nakonec, abych odlehčila atmosféru, přišlo mi to lepší, než mít nechutný poznámky, zrovna teď by nebyla asi nejvhodnější chvíle.

" Nejdřív cigareta, co ty na to?" navrhne šibalsky, já se zařehtám jako malá holka, šáhnu si za uši, abych je vytáhla a zatvářím se tak, že - " Tváříš se jako Tichošlápek. " zazubí se a pobaveně zakroutí hlavou, když mu připaluju. " Je neskutečný, jak dokážeš přejímat, sama o sobě máš výraznou mimiku, měla bys někde hrát. " navrhuje s šeptem a já se po něm skepticky podívám,

" Jo, chtělo by to litry chlastu a nesměla bych vidět, že mě někdo sleduje. " usadím ho pobaveně a sleduju, jak když popotahuje, jemně se zamračí a zkoumavě sleduje cigaretu, jak kdyby šlo o nějaký artefakt.

" Už?" vyzvídám s úsměvem, když to oba po pár minutách zatípneme a on se rozesměje tak, že skryje zahanbeně obličej do dlaní.

" Néééé Emo, nechci to. "

" Remusi, nechovej se, jak kdybych tě chtěla na místě osouložit, pak bych tvou odpověď chápala!" pokárám ho, chytnu za rukáv a už ho tahám nahoru, ale -

" Vypadám jako tatar, neumím tancovat, ALE- " začne a nasadí autoritativní výraz, kdy bylo jasný, že mi něco nabídne. " Když budeme pak znovu trénovat a ty sešleš správně jedno kouzlo, přísahám, že si s tebou na místě zatancuju." navrhne a na tváři se mi objeví blažený úsměv, zatímco on se zase v klidu posadí a zařechtá se.

" Zrovna teď je ta chvíle, kdy upřímně lituju, že jsem ti něco slíbil ! "

" Joo, hold musíš nýst odpovědnost za svoje činy!" poučím ho a šibalsky se usměju.

…………………………………………………………………………………………………….

" Něco ti zase přišlo. " uvítá mě zrzky hlas v ložnici a já hnedka přiskočím k posteli, abych se podívala na obálku s dopisem.

" Zase přiletěla prasnička?" pousměju se, Lili se zachechtá a přikývne. " Naštěstí nemířila na oči jako minule, jen mi je tý sovy celkem líto, jak je tlustá. A nemotorná. Místo toho, aby ti vlítla rovnou na postel, stihla přeletět nad nočním stolkem a shodit svíčky." vysvětluje, zvědavě se posadí vedle mě a vyčkává, až obálku roztrhnu a vytáhnu tmavý papír.

" Bože, snad to není pozvánka na swingers párty třeba. " vydechnu nervózně, zatímco Liliana protočí oči, vyškubne mi papír a pár vteřin na to se rozzáří.

" BOŽE!" vykřikne a začne se nahlas smát, zatímco já jí zmateně vytrhnu papír, abych si to taky přečetla a ..

" Doprdele.." šeptnu a cítím, jak mi naskakujou rudý fleky na obličeji, chce se mi brečet.

" No tak to ne teda. Tam nejdu. " zamítnu hnedka a zakroutím rychle hlavou, strčím papír pod peřinu a- " Odmítám se o tom bavit, nebo o tom slyšet, nebo cokoliv, rozumíš?" vyštěknu šokovaně a začnu nahlas dýchat, protože se mi chce už brečet při představě, že bych -

" Ne. Nemůžu na to ani myslet proboha. " zamítnu znovu nahlas a Lili mě jen skepticky sleduje a ťuká si na čelo.

" Máš ohromnou příležitost všechny oslovit, VŠECHNY! Ne jen jeho. " začne tím klasickým dívčím přesvědčovacím stylem, kdy už opravdu jen stíhám kroutit v kuse hlavou a už ani nepolykám, jak mi začíná být zle.

" Chtěla jsi říct, že stíhám všechny poblít a zbytek času vypadat jako při epileptickym záchvatu, jak se budu klepat, když se budu muset jen pohnout. " usadím jí a razantně vstanu.

" Ne." vysoukám ze sebe zase a tentokrát si sednu k Lilianě na postel.

" Budeš krásná, já ti pomůžu, vážně! A všechny věci seženeme, bude to super! Pak mi o tom řekneš!"

" Jak pak, ty tam snad budeš taky, ne?!" vyštěknu v panice a ona jen protočí oči. " Jenže ti nebudu neustále za zadkem, že jo, když tam budeš s někym jinym, ne asi?!"

" Já mu nezvládnu odepsat. Nechci prostě. Nemůžu." začnu zase a Lili jakoby odnikud vytáhne brk s papírem a něco naškrábe. " Ani nemusíš, zvládnu to sama. Prostě jdeš. " zakončí to rychle, mávne hůlkou a vzkaz odletí pryč.

" Chci aby na mým pohřbu, potom co se udusim vlastníma zvratkama, hrála písnička Fuck you. Napíšu ti věnování. " mrknu na Lilianu a zhroutím se na postel.

" Horší to být nemůže..." vydechnu a znovu se podívám na pergamen s krátkým vzkazem.

" V prdeli.." dodám po pár vteřinách šeptem, když dočtu poslední řádek a nechám si pozvánku spadnout na obličej.VÁNOČNÍ PLESMilí studenti!

jménem vedení školy Vás všechny srdečně zveme na školní ples, který se koná ode dneška za měsíc.

Pevně věříme, že si užijete spousty zábavy,

Albus Percival Wulfric Brian Brumbál" Bude mi ctí strávit večer ve Tvé přítomnosti..."" To tak,ty nešťastníku..." šeptnu už naposledy, když si znovu vybavím vzkaz a unaveně ho strčím pod polštář.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nemessis Nemessis | Web | 1. ledna 2017 v 23:33 | Reagovat

boží

2 C.V.OK. C.V.OK. | E-mail | Web | 10. ledna 2017 v 12:45 | Reagovat

Nie nie nie xD xD xD Respektíve áno áno áno? Kurňa ja neviem čo si o tom všetkom mám myslieť. Poznámka číslo jedna: tá úvodna scéna v jedálni - bola tak úžasne podrobne opínasná že som sa šla zadrhnúť od smiechu. Také kraviny môžu fakt napadnúť iba teba to predsa nie je normálne, či? :D
Poznámka číslo dva: to ako sa Remus pri rozhovore s ňou uculuje mi spôsobuje motýliky v podbrušku. Kurňa. Myslíš, že by sa za pár rokov dal s postupujúcim vývojom moderných technológií, chlap ako on, vytlačiť na 3D tlačiarni? pretože on je tak... ňufííííííííí <3 a vychcený xD Som zvedavá, či to donúti Emu pri najbližšom tréningu trošku pohnúť zatkom a použiť kúzelnú paličku xD
poznámka číslo tri: vianočný ples? ou jeeee! kto to bude kto to bude? klepem sa nedočavosťou ako čivava! šu sem s pokračovaním lebo sa zbláznim! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama