14. kapitola

29. prosince 2016 v 22:32 | S. |  Žít

" Těším se..." špitnu s šeptem zrzce, když sedíme v lavici a probíráme možnost trénování na souboj. " Jsi normální? Kde je strach ze zvracení a tak?" povytáhne podezřívavě obočí a můj pohled na vteřinu dvě, skončí na Blackovi. Věřím tomu, že se mi hrozně rozzářily oči a začala jsem se přiblble culit, protože Liliana vykulila oči, zrudla a bouchla se dlaní do čela.
" No neříkej mi, že mezi váma něco bylo!" šeptne vykuleně a zachichotá se. " Takže přívěšek je od něj? Ptala jsi se? Povídej sama!!!" pobízí mě energicky šeptem a položí si na lavici otevřenou učebnici, aby skryla to, jak jí jede tlamička zvědavostí." Néé..ale v jednu chvíli jsem měla pocit, že to on mi píše ty dopisy...nedokážu to moc vysvětlit, prostě..jsem jen řekla něco, co mi jednou napsal a zarazil se. Na pár vteřinek, mohlo se mi to taky zdát..ale je evidentní, že se dokáže taky chovat citlivě a ne jako buran. A celkem šil do Remuse no. Do toho co mi říká, jak mi pomáhá.." vysvětluju zamyšleně a na chvíli pozoruju kluky. Black něco muchlal pod lavicí. Remus pečlivě zapisoval a Dvanácterák se pohupoval na židli.

" Myslím si, že Sirius žárlí, I když nevím, jestli..si to jen nenamlouvám. " přemýšlím dál a doufám, že zrzka nějak zareaguje. Nějak jinak, než že zamyšleně přivře oči a kousne se do rtu.
" Ty si myslíš, že jako..mezi sebou soupeřej? Že o sobě věděj? " navrhne a pro tentokrát přivřu oči já.

" To asi ne. Věřím tomu, že Remus za mnou šel inkognito. JESTLI něco Black ví, tak rozhodně ne tak, že mu to Remus vykecal. " uvažuju potichu a na závěr pokrčím rameny. " Kdo ví. Hlavní je teď to, jak se mám zachovat. " prosebně se zadívám do smaragdových očí, které se na mě upíraly.

" Víš jakej je.. " špitne, zvedne hlavu a chvíli věnuje pozornost profesorovi, který něco vykládal.

Samozřejmě, že VÍM jakej je. Je mu to vidět na očích. Vím líp než on jakej je. A taky vím, že ať budu komukoliv říkat cokoliv, bude mi to rozmlouvat.

" Ale zkus tomu dát šanci. Jen prostě..uvidíš jak se bude chovat, nedolejzej za ním, uvidíš jestli bude mít jiný holky a tak.." navrhne po chvíli řešení, který vím sama a řekla by mi ho asi každá holka. Nic neřešit a čekat.

Co jinýho taky, že jo.

" Myslíš si, že bude mít jiný holky..?" zeptám se a je vidět, jak mi nechce ubližovat.

" Nevím, Emo. To uvidíš. Ale když to nedopadne, je jasný, že je to idiot.." pousměje se mírně a já se cítím pod psa.
" Hm.." zamručím nespokojeně a znovu se zadívám na černovlasého mladíka.
...........................................................................................................................................................

Společenská místnost, praskající oheň v krbu a moje ponožky se sobíkama.

" Není nic lepšího..." rozplývám se šťastně, uzobnu si čokolády, kterou jsem ukradla skřítkům a nohy položím na protější křesílko, abych je měla u zdroje tepla.

" Ahoj, Reme. " pozdravím nahlas s úšklebkem, když zaregistruju v odrazu okna vysokou postavu, která se usadila ke stolečku za mě.

" Zabrala jsi Tichošlápkovi křeslo, nevím kdo z vás dvou to nepřežije. " odvětí pobaveně a začne psát něco na pergamen.

" Jsi na tom líp, Emo? "

" Jako nikdy." zaculím se trošku sarkasticky a natočím se jeho směrem, abych mohla analyzovat jeho utrápenou tvář.

" Něco novýho?" zeptá se zvědavě a rychlým pohybem rukou si upraví límeček u krku.

" Joo, asi to, že se o mně bavíš s Blackem. " procedím s trochou nenávisti a vyčítavě sleduju, jak se na chvíli zarazil, položil brk a medové oči se na mě zaměřily.

" Proč si to myslíš?" pousměje se jemně, ale je evidentní, že je v křeči.

" Nevěřím tomu, že by Sirius sám přišel na to, jak se cítím.." vysvětlím, položím si nohy na stůl a se zájmem sleduju svoje ponožky, protože zase cítím nastupující nervozitu.

" On snad něco takovýho vykládal?" vyptává se dál, pohodlně se ozvalí v křesílku a složí ruce do klína.

" Jo, celkem se rozpovídal, když byl opilej.." protáhnu rádoby pobaveně a zfouknu si maginární smítko z rukávu.

" Možná jsi ho celou dobu podceňovala " pokrčí rameny a nakloní trošku hlavu na stranu, kdy si dá ruku před ústa.

" Blacka? Toho lze jen přecenit " vrátím mu to a trošku se uchichtnu.
Zavřel na pár vteřin oči a zhluboka se nadechnul. Když je ve stresu, trošku mu cuká pravej koutek, snaží se usmívat, ale...nenene.

" Promiň, Emo. Přišel za mnou a chtěl vědět, jak ti pomoct. Protože Siriuse znám, řekl bych dobře, poznal jsem, že to myslí vážně a proto jsem mu řekl to, aby si vybral...a on si evidentně vybral tvou přítomnost.." šeptal pomalu, jak kdyby se styděl mluvit sám před sebou, ale zároveň si potřeboval uvědomovat každý svoje slovo.

Aha.

Tak jo.

"Zlobíš se..?" vypadne z něj tak po minutě, kdy mě bedlivě sledoval a já věřím, že jsem musela vypadat příšerně, protože -

" Působíš zaraženě.." uvědomí si po chvíli a má prakticky černý oči, jak se mu rychle rozšířily zorničky. Pootevře ústa a v obličeji se mu zračil úlek.

" Ty jsi mi lhala..Nevěděla jsi, jestli mu něco říkám, jen jsi to zkoušela, jak..." vypadne z něj zaraženě a nechápavě sleduje, jak ho probodávám chladným pohledem, paradoxně mi začínají rudnout oči, jak se mi chce plakat.

" Bingo. " špitnu s falešným úsměvem a cítím,jak mi po tváři stekla slza. " Lidi co lžou si dávají dost často ruku před ústa. Navíc,když jsi nervózní, cuká ti pravej koutek. Všimla jsem si toho u zkoušek. Chci říct..není to tak těžký, když se mi sám přiznáváš.." vysvětluju se zavřenýma očima a ani si neuvědomuju co říkám, myšlenky mi lítaj hlavou a vlastně v ní mám momentálně úplně prázdno, je to..moc emocí na vstřebání.

" Cože?" uchechtne se zoufale a začne rychle gestikulovat " Emo,tohle není zrada, já se ti snažím pomoct!" obhajuje se nahlas a poposedne si.
" Já vím." odvětím vážně a kývnu hlavou. " Nicméně, byla bych radši, kdyby jsis moje pomatený myšlenky nechal u sebe, prosím, stačí mi, že si ubližuju sama, já nechci, aby to věděli I ostatní." vysvětluju a snažím se znít co nejvíc vyrovnaně.

" Tichošlápek ti neublíží." vypadne z něj nakonec a mávne rukou ve vzduchu, jak kdyby to bylo na sto procent jasný.

" Remusi, jestli mi ublíží, budeš žít s vědomím, že jsi tomu napomohl. Neříkám, že za to celý neseš vinu, to I já..ale budu ti věřit, že se to nestane. Teď tě obejmu. " zakončím svůj výklad, zvednu se, pomalu roztáhnu ruce a sleduju, jak se zvedá a se zahanbenym pohledem mě pevně stiskne.
" Mám tě ráda.." vydechnu a cítím, jak se pousmál. " I když máš jen jeden penis a žádnej imagirnání k tomu. " dokončím poťouchle svou úvahu a zakřením se.

…………………………………………………………………………………………………………….................................................................

" Ne. " vypadne ze mě, když se kluci rozhodli, že teda jako zkusíme něco na ten souboj a stojíme zase v tom samym patře, před těma samýma dveřma jako na doučování s Blackem a já už doprdele vím, co se bude dít.


OMG.


" Těšíš se?" ozve se mi posměšně u ucha a já zaregistruju jen jeho vůni, jak rychle zmizel dopředu,

" Okay, Evansová a Dvanácterák jsou spolu,to je jasný - " začne velet Black, zatímco se všichni usazujeme do rudých křesílek u stěny místnosti se soubojnickym pláckem. Líbilo se mi, jak se automaticky zvolil jako vůdce skupiny a rozhodně to k jeho rádoby drsný image pasovalo.

" Promiň Remusi,ale já mám s Martinsnovou něco natrénováno narozdíl od tebe, takže s ní budu já. Ty budeš jistit zadek skupiny. " rozhodne a jakoby nic si zastrčí bílý tílko do černých kalhot.

" Eeehhh….natrénováno? " povytáhnu zvědavě obočí a sleduju, jak uhne pohledem, že nechce slyšet námitky.

" Martinsnová, vim co je pro tebe dobrý." mrkne na mě bez skrupulí a vytáhne hůlku ze zadní kapsy.

"Joo, evidentně líp než já sama. " neudržím se a zakroutím hlavou.

"Chci bejt s Remusem, z tebe budu akorát nervózní, jseš na mě moc surovej." vysvětlím a snažím se zoufale zachytit pohled někoho z kamarádů, kdo by mi pomohl.

" Já jsem plnej citu, květinko, věř mi. Remus je dobrej kouzelník, ale ty potřebuješ oporu. " namítne a založí ruce na prsou.

"Jdeme?" navrhne a už se otáčí, když -

"Ne. Mně se to nelíbí. " ozvu se znovu a uslyším, jak zrzka nespokojeně mlaskne, zatímco James evidentně napjatě čeká co bude dál.

" Martinsnová..." šeptne výhružně a trošku vykulí oči.

" Možná jsi silnější než Remus, a to bez urážky - " začnu s omluvným pohledem na chlapce, který se jen pokorně culil
" nicméně, PSYCHICKY mě podpoří víc Lupin, než ty. " vysvětlím a srdce mi tluče jako o závod.

" Okay, jak myslíš, jedno kolo se mnou, jedno s nim." pokrčí sebevědomě rameny a trochu se uchichtne.

Jen co se začeme zvedat, že teda jako utvoříme dvojice, neunikne mi, že se Sirius pěkně hnusně podíval na svého hnědovlasého kamaráda a něco mu šeptnul. Nevím o co šlo, ale uklidňovalo mě, že Remus nepůsobil vykolejeně. Ale je taky možný, že si na mě dává větší pozor v tom, jak se projevuje.

" To půjdu dvakrát?!" ozvu se dotčeně, když si uvědomim, že se vlastně rozhoduje s kym mi to půjde líp.

" Kdybys neremcala.." ozve se z rohu místnosti hluboký hlas a já protočím oči. Zrzka s Jamesem naproti nám postávali, jak kdyby se nic nedělo a bylo evidentní,že se jim moc kouzlit nechce.

A já mám EVIDENTNÍ pocit, že je to kvůli tomu, jak neschopná jsem. Moje předsevzetí, jak drsná budu, moje sebevědomí, jednorožci, všechno, ale úplně všechno se vypařilo a zůstala jsem zase jen já sama se sebou.Není nic horšího, pomyslím si a neunikne mi pobavenej škleb.


" Připravení?!" křikne Black, James s Lili se zároveň postaví do bojovné pozice, Remus samozřejmě taky a já...nevim no. Zvedla jsem ruku s hůlkou a trochu rozkročila nohy.

" No co je?!Stydim se, můžou mi rupnout kalhoty!" bráním se ublíženě před zrzčiným pobaveným pohledem.

" Remusi, přísahám ti,že jestli se mnou nebudeš, udusim tě svejma zvratkama a nechtěj vědět jak to udělám!" syknu nebezpečně a Lupin zdvyhl koutky úst v pobaveném úsměvu.

" 3, 2.."
" Počkat, počkat, počkat!!" křiknu rychle a cítím, jak se mi klepe hlas.

" Na kolik kol to teď je?"

" Martinsnová, sklapni a postav se proboha!" štěkne Black a já jen nespokojeně mlasknu.

" A zkus někdy říkat, že jseš empatickej, ty burane. " špitnu pro sebe a -
" 1, TEĎ!" ozve se během pár vteřin a všimnu si, že Dvanácterák něco šeptne, z jeho hůlky vytryskne červené světlo, které těsně mine Remuse.
Zrzka věděla, jak na tom jsem a tak mi přišlo, že hůlkou máchala, jak kdyby byla na lovení motýlů, hlavně, aby mě nestrefila, sakra, myslím si, že kdyby jí někdo sledoval, myslí si, že je totálně slepá, zfetovaná, nevim co.

" Příjde ti Evansová normální mířit místo svojí spolužačky na křesílka?!" ozve se vyčítavě z rohu místnosti a Liliana zrudne.

" Skvělý Remusi, makej!" křičím pomateně po pár minutách, když si uvědomím, že nic jinýho asi stejně při souboji nesvedu. Lupin opravdu statečně odrážel Potterova kouzla, myslím si, že nikdo z nás nevěděl, že je AŽ TAK dobrej, ani James, který už začínal být viditelně naštvaný a metal jedno kouzlo za druhým. K údivu všech, z ničeho nic vylítla Lupinovi hůlka z ruky a dopadla na zem.

" Konec!" Křikne Black, máchá rukama na zmanení konce a viditelně potěšeně míří k nám.

" Nevšimla jsem si, že by James vyslal kouzlo. " vykoktne podezřívavě zrzka a Potter pokrčil rameny.

" Tak seš asi slepá!" vyštěkne Sirius a zakroutí hlavou.

" Jak jinak by se to asi stalo, že jo !" pokračuje dál, Remuse odežene máchnutím ruky, chytne mě za rukáv a dotáhne na místo.

" Snaž se neumřít a nech to na mě, kopretino. " šeptne a prohrábne si vlasy před tim, než se postaví do pozice.

" Jasně. " vydechnu dutě. Dělá mi radost, že vedle mě stojí ZROVNA on? Jasně, že jo!

" Remusi, ty noobe, odstartuj to, ať je rozcupuju na - "
" Blacku, jsme tvoji přátelé!" brání se Liliana a James se uchichtne, protože svého kamaráda zná a ví, že odpoví - " V bitvě NEMÁM přátele!"

" No ty vole.." špitnu a hlasitě polknu. Mám vedle sebe fanatika omg. Čekám, kdy Blackovi začnou lítat takový ty psychopatický slinty z tlamy rovnou na stěny, fakt že jo.


" TEĎ!" ozve se z ničeho nic a Black vysílá jedno kouzlo za druhým, že fakt jen stojim, čumim a ani nepovzbuzuju.
" Neverbální kouzla.." špitnu, když si uvědomím, že jeho největší zbraň, I oproti Potterovi je právě v tomhle.

" Pozor!" ozve se najednou a objeví se přede mnou světle modrý štít od kterého se odrazí červený paprsek.

"Okay, díky " odpovím rychle a zakroutím hlavou.
Na tohle fakt nemám.

Pokrčíme se zrzkou rameny a necháváme kluky, aby si to vyřídili mezi sebou.

Blbý je, že z nás dvo umí kouzlit jen zrzka. Haha. Já jen stojim, protože nic neumim.

James dostal evidentně geniální plán. Rozhodnul se, že bude mířit na mě a pak hodně rychle na svého nejlepšího přítele, který by měl postupem času přestat stíhat. Takže to vypadalo tak, že já vermomocí uskakovala před Jamesovýma kouzlama, prakticky byla za Blackem, který už vypadal, že nemá daleko k tomu, odhodit hůlku a dát spíš Jamesovi přes hubu.

" EXPE- COŽE?!" vykřikne zoufale Potter, kterému ZÁHADNĚ vylítla hůlka z ruky a teď jsem si pro změnu byla já jistá, že Black nekouzlil.

" Poraženej. " vydechne zpocenej Black a uchichtne se unaveně.

" Jsi v pořádku, kopretino?" otočí se a mě s úsměvem a setře si pot z čela.

" Obávám se, že ano.." špitnu depresivně a přimhouřím oči. " Tys nekouzlil. " obviním ho potichu a on povytáhne obočí.
" Jak jinak bych to asi vyhrál. " usadí mě s úsměvem a svalí se na zem.

" Jseš se mnou. " slyším ze země a můj pohled spočine na Remusovi, který JEN JAKO pokrčil rameny a skrýval mírnej úsměv. SAKRA ŠPATNĚ TO SKRÝVAL.

" Já to viděla!" špitnu mu do ucha, když dojde až ke mně a kousne se do rtu.

" Nevim o čem mluvíš. Sirius vyhrál spravedlivě, jako já prohrál. " odpoví jakoby nic a chytne mě kolem ramen.O M G. Zrádci!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 C.V.OK. C.V.OK. | E-mail | Web | 30. prosince 2016 v 13:22 | Reagovat

to je celé teraz TAK zamotané! Remus sa snaží ovládať, ale mám feeling že mu na Eme tiež veľmi... VEĽMI záleží. Black je proste Black. S mojou slabosťou na grázlov ho jednoducho nejde nemilovať. Ale chúďa Ema! Musí sa cítiť ako medzi dvoma mlynskými kameňmi. Dosť však k ľúbostnej aférke, tá je síce top jednotkou príbehu, mňa by však oveľa viac zaujímalo, ako majú v pláne udržať ju nažive? Vyzerá to že sú fakt dobrí, ale neverím, že ju dokážu pokryť po celý súboj keď fakt nič nespraví. Hm. Tak to som vážne zvedavá no! :) Chápem že máš skúškové, ale budem rada, keď sem podľa možnosti šupneš nejaké pokračovanie - nevadí že kratšie. Hlavne že bude :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama