3. kapitola

7. srpna 2016 v 21:23 | S. |  Žít
"Co si myslíš že za tím stojí?" šeptne mým směrem Liliana a obě hypnotizujeme Blacka při hodině OPČM.
Tedy já.
Já ho hypnotizuju.
Nah.
" Je to jen chvilkový, neboj" mrknu na ní a trošku mě mrzí, že sama nevěřím v Blackovu změnu.
" Jsi přijala to pozvání na víno, nebo jako..." zkouší to dál zrzka a já povytáhnu obočí. " Liliano, stydím se napít ze skleničky ve velký síni a příjmu pozvání, který jako ani neproběhlo oficiálně od největšího sukničkáře? Nééé " protáhnu posměšně a máchnu při tom rukou.


" Slečny, můžeme přestat?!" okřikne nás profesor a já cítím, jak můj obličej splývá se záplavou zrzčiných vlasů. " Ukažte mi to " vybídne mě profesor a já vykulím svoje oči a pootevřu ústa. Všichni moc dobře ví, že nic nemůžu předvádět, protože pokud k tomu dojde, celý to zkazím, nebo se rozbrečím.
Nah.
Jo.
Brečím, když musím kouzlit před ostatníma.
Ne, že bych to neuměla, ale VÁŽNĚ SE TAK BOJÍM.
Zoufale se rozhlídnu. Zrzka mě kopne pod lavicí a pobídne mě nenápadně bradou.

" V žádným případě!" slyším v tichu Jamesův zuřivý šepot a následné bolestné vyjeknutí.
" Tak? Nebo snad chcete školní trest? Chcete pomáhat školníkovi uklízet velkou síň v době oběda? To chcete?!"
Zrádce. Moc dobře věděl, jakej stres to pro mě je. Už se chystám odpovědět, když se ozve tupá rána a nad profesorovou hlavou něco proletí, všichni se vyděšeně podíváme tím směrem.
" Jéééé " protáhne Black se smíchem a přehodí v lavici nohu přes nohu.
" Pane Blacku? Co to mělo být?" optá se profesor a já tak nějak možná pochopila Blackův záměr.
" Vyklouzla mi hůlka, omlouvám se. Špatně jsem zamířil. Tedy. Tady James špatně zamířil, snažil se mi to vymluvit, já mám mušku, jak víte, dobrou " pronese hlasitě Black a na tváři mu hraje triumfální usměv.
" Kam jste mířil?" sykne nebezpečně profesor a pomalu přejde od mé lavice k pobertům.
" Na vás " odpoví klidně Sirius a pořád se blbě culí.
" Oba trest. Zítra budete uklízet dokud neumřete " šeptne nenávistivě profesor, otočí se na podpatku a vrátí se zpět k výkladu. Já udiveně sleduju zrzku a následně Blacka, který se mi zpříma podívá do očí se skoro nenávistivým výrazem a zase se vrátí k poslechu profesora. Byla jsem zmatená, fakt jo. Měla jsem za to, že mě tím chránil, aby mě ubránil před ponížením.
" Hodina končí, odeberte se pryč. Vy dva nezapomeňte na zítřek " napomene ještě profesor naše dva poberty, než vyjdou na chodbu a mnou projede stud. Měla jsem nutkavou potřebu Blackovi poděkovat, nebo se mu omluvit, nebo cokoliv.
" Hele, já budu dneska ve společence, takže...kdyby jsi mohla, vem mi něco k večeři, díky " poprosím Evansovou, která šla za klukama a bez dalšího vysvětlení mířím do pohodlného křesílka ve velké síni. Věděla jsem, že zítřek bude stát za prd, protože už teďka jsem neměla moc dobrou náladu a nějak jsem moc netušila, jak to ze sebe dostat. Dokonce jsem měla výčitky ohledně Blacka, zároveň jsem si ale nebyla na 100% jistá, jestli jsem si všechno nenalhávala a jestli to opravdu udělal kvůli mně. Neměnilo to nic na tom, že jsem si stále proti své vůli vybavovala to, jak jsem se vlastně s Blackem poznala. Nebylo to nic extra.

Byl tichej, s nikým nemluvil a James se ho chytnul, myslím si, že Potterova přítulnost ke všem vlastně Siriuse svým způsobem zachránila. Byli nerozlučná dvojka. Dřív se s nima bavila dost Lili. Jenže se jí přestalo líbit, jak Sirius ostatní šikanuje, zejména Severuse a James se nechává strhnout. Potom jsem přišla na mušku já. Jen protože jsem byla stejně divná v Nebelvíru, jako Severus ve Zmijozelu. Věčně jsem si četla knížky, kouzlení mi prakticky nešlo, nemluvila jsem a když už jsem mluvila, málokdo mě chápal.
Akorát Liliana.
Chudák holka, vždycky se snažila v lidech vidět to lepší.
I ve mně.
Logicky se mě začala zastávat, jenže jak Potter přestal s mým pošťuchováním, který stejně bylo vždycky spíš přátelský, tak Black pokračoval. Rozbrečel mě snad stokrát, nejvíc ale, když jsem se do něj v páťáku hrozně zamilovala a on to zjistil. Ono...obecně není ve spojitosti se mnou těžké něco zjistit, prozradím se pokaždé. No, naštěstí jsem byla pod jeho úroveň, takže..to zůstalo jen u mýho zlomenýho srdce. Myslím si, že eh..sem se z toho dostala dobře. Když vezmu, jak moc jsem ho milovala, aniž bychom spolu něco měli, nedokážu si představit, jak by mě to zničilo, kdybychom spolu opravdu něco měli. Nějak všechno postupem času odeznělo, Black si stále hledal svoje nový lásky a já tak rok a půl brečela v koutu. Trvalo mi zvyknout si na jeho přítomnost ve škole, ale UŽ NECHCI NĚKOHO TAKOVÝHO JAKO JE ON.

A možná kecám. Možná mě to k němu pořád táhne. Zejména nechápu teď jeho chování. Co jsme přišli do sedmáku, všimnu si, že po mně občas hodí očkem, aniž by teda před někým něco řeknul, už mě neuráží a chová se trošku jako Potter. Samozřejmě mě nepozve na víno před někým, kromě Jamese, to by bylo až moc pod jeho úroveň, musí mít tu alfasameckou image, ale už to, že mě vůbec pozve je podezřelý. Před dvouma rokama se mi totiž snažil vermomocí vyhnout. Děvkařit začal tak ve 3 ročníku. Nemyslím si, že -

" Tady. Poslala mě s tím Evansová, prej bys tady umřela hlady. Já samozřejmě nešel hnedka, že jo...ale...mám cestu, takže - " vyruší mě podmanivý hlas a všimnu si, jak neohrabaně dává tác s jídlem na stůl. Oddychne si a posadí se do křesla naproti.
" Díky. Siriusi" dávám si záležet na tom, abych jeho jméno řekla důrazně. Myslím si, že oproti tichošlápkovi, nebo lásce, mazlíkovi atd je to příjemná změna.
A jen tak mezi náma, nevěřím mu ani slovo.
Zrzka by mi v životě nedala k jídlu něco nezdravýho, natož hromadu toastů, topinek, koblihy, slaninu, párky, klobásky a dva dortíčky.
" To mám za odměnu " mrkne na mě, když mi vezme topinku a hladově se zakousne.
" Všiml jsem si, jak jsi dneska vůbec nevěděla o co jde při hodině" nadhodí jakoby nic a oblízne si prst od kečupu. " Mohl bych tě doučovat"
" Ehhh....." vysoukám ze sebe a zaplaví mě studený pot. " Kde je problém. Chceš to nějak nahrát, pustit v síni, jseš sodomita a líbí se ti, když brečím, nebo budeš tvrdit, že jsi získal další oběť?" vyjmenovávám možnosti se skeptickým hlasem a zase bych si nejradši nafackovala za to, co říkám. Snad KAŽDÁ holka by chtěla, aby jí doučoval Sirius Black!
" Ne? Jen si prostě myslím, že v Nebelvíru nemůže bejt slaboch. Jsme tým! Musíme si pomáhat. " pokrčí rameny a dokouše poslední sousto.
" Proto budeš zítra uklízet?" pousměju se a zpraží mě pohledem.
" Ne. A neštvi mě. Nebo tě nebudu doučovat."
" Já se tě ale neprosila!" ohradím se a zase rudnu.
" Tak promiň! Příště na tebe kašlu, jen ať ti někdo ublíží, neumíš se ani bránit, já se tě zastávat nebudu!" rozčílí se Sirius, naštvaně se podívá z okna a uraženě si vezme další toast. Dostala jsem nepřekonatelnou chuť ho obejmout.
" Omlouvám se. Ale nemyslim si, že by to byl dobrej nápad " vysvětluju a natahuju si taky ruku pro jídlo.
" Trhni si. Jdu spát. " odsekne a odkráčí do síně.
.....................................................................................................................................
" Promiň, zasekla jsem se s Jamesem. Tady máš tu večeři " přiběhně zrka a podává mi talíř s ovocem.
" To je v pohodě. Sirius mi přinesl hordu jídla než naštvaně odkráčel " vysvětlím s šibalským úsměvem a zakousnu se do melounu.
"Cože?! Nám tvrdil, že si to chce vzít do pokoje, protože ho v síni zase otravovala nějaká holka " vydechne užasle zrzka a zakroutí hlavou. " Takže tu hromadu toho nezdravýho jídla nesl tobě?"
" Jop. A prej jsi ho s tím poslala ty. Nevěřila jsem mu ani slovo. Rozhodně ne potom co všechno tam nandal, věděla jsem, že bys mi v životě neposlala klobásky " ujistím zrzku, která se zrovna zachumlá do peřiny.
"No, mně James říkal, že Black zosnoval ten rádoby útok na profesora potom, co viděl, jak jsi v háji. James mu to chtěl zathnout, protože mu bylo jasný, že v tom bude muset jet s nim, ale Black mu prej řekl, že jestli to neudělá, sbalí jeho mámu a bude mu muset říkat tati " protočí očima zrzka a pousměje se.
" Člověk by neřekl, jak někdo tak hloupej jako je Sirius může bejt i hodnej, když vezmeš v potaz to, co dělaj normálně a jak se chová. Asi se karta obrátila " povytáhne flirtovně obočí a já se zamračím.
" No. Ty jsi ho před dvouma rokama milovala " vysvětlí a ve mně hrkne.
"Ne.Sirius?Ne. NE. " zamítám skoro hystericky a dokonce se přestanu soustředit na jídlo.
" Jo hele. Dneska za ním šla nějaká slečna, prej jestli by jí nedoučoval, když viděla, jakou má trefu, prostě pipinka, že jo. Bylo vidět, jak by chtěl přijmout, fakt byla krásná,ale pak jakoby se zarazil a odmítnul, že tohle není nic pro něj " vykládá novinky a mnou projede hřejivý pocit.
Jojo.
Tohle vypadá pěkně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ┼Raven Sammael Renkse┼ ┼Raven Sammael Renkse┼ | Web | 27. listopadu 2016 v 12:43 | Reagovat

:-D  :-D
Jak já znám tyto zázeky :-D  :-D To asi každá holka :-P Dobře napsáno

2 C.V.OK. C.V.OK. | E-mail | Web | 28. listopadu 2016 v 23:24 | Reagovat

Aha! Takže ono medzi nimi už niečo bolo! Teda, hypoteticky. Teoreticky. Prakticky nie. Hm. Ale ona sa mýli. Ona MOŽNO nekecá Ono ju to k nemu MOŽNO stále netiahne. Ono to tak URČITE JE. Chúďa moje...

Inak odpusť, nebudem sa zdržovať dlhými komentármi - to by som tu vypísala asi polovicu konverzácii z ktorých som sa telila ako prasnica... A letím fičím za pokračovaním! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama